Кошик
225 відгуків

Коагулятори (электрохирургические апарати) та комплектуючі

Коагуляція – це зупинка кровотечі або висічення новоутворень шляхом впливу електричного струму на м'які тканини. Цей метод активно застосовувався в медицині ще в минулому столітті. Однак з появою хірургічних коагуляторов все стало набагато простіше. Сучасний коагулятор хірургічний – прилад, який впливає на м'які тканини струмом високої частоти, струм, проходячи крізь тканину, нагріває її, тим самим викликаючи різку згортання білка, таким чином, зупиняючи кровотечу або иссекая частина клітин.

Электрохирургические коагулятори, види і способи впливу

Хірургічні коагулятори можуть бути монополярными і біполярними. Часто один прилад містить насадки для обох видів коагуляції, можна коагулятор купити і користуватися в різних режимах.

  • Монополярний коагулятор виконаний у вигляді голки або петлі. Такий прилад часто називається електричним скальпелем, так як з його допомогою можна виконувати розрізи тканин, виходить чистий, стерильний і точний розріз. Такий коагулятор дозволяє працювати на більшій глибині. Монополярна коагуляція буває контактної – при виконанні розрізу.
  • Безконтактна коагуляція також називається спрей-коагуляцією, струм подається направлено на потрібну ділянку тканини, викликає випаровування поверхневого шару клітин за рахунок нагрівання, не пошкоджуючи іншу тканину.
  • Біполярний коагулятор виконаний у формі пінцета з двома активними електродами, які і передають струм. Коагуляція відбувається на ділянці між сторонами пінцета.
  • Аргоплазменный коагулятор. Вплив здійснюється аргонової плазмою, що обумовлює згортання білка без окислення за рахунок зниження концентрації кисню в клітинах.
  • Інфрачервона коагуляція. Джерелом є вольфрамово-галогенні лампи, не викликає випаровування навіть при сильному нагріванні тканин.
1 2

Коагулятор хірургічний – область застосування

Як зрозуміло з назви, коагулятори застосовуються в хірургії, особливо популярні в пластичній та нейрохірургії, де важлива точність і естетичність. Сучасний коагулятор хірургічний не створює електричних перешкод і не заважає роботі інших апаратів. У сучасній медицині на коагулятор ціна порівняти з користю приладу, це необхідний атрибут операційної.